Microchip AT17LV010A-10PU, 1 MB EEPROM 8-Pin PDIP 2 Wire
RS kataloški broj:: 177-1924robna marka: MicrochipProizvođački broj:: AT17LV010A-10PU
brand-logo
Prikaži sve u EEPROM
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Microchip
Memory Size
1MB
Product Type
EEPROM
Interface Type
2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
3.3mm
Length
9.27mm
Standards/Approvals
No
Series
AT17LVxxxA
Data Retention
90year
Supply Current
5mA
Automotive Standard
No
Number of Words
Zemlja podrijetla
Philippines
Prikaži sve u EEPROM
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Microchip
Memory Size
1MB
Product Type
EEPROM
Interface Type
2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
3.3mm
Length
9.27mm
Standards/Approvals
Series
AT17LVxxxA
Data Retention
90year
Supply Current
5mA