Microchip Precision Shunt Precision Voltage Reference ±0.5 % 3-Pin SOT-23, LM4040CYM3-2.5-TR
RS kataloški broj:: 177-3273Probna marka: MicrochipProizvođački broj:: LM4040CYM3-2.5-TR
brand-logo
Prikaži sve u Voltage References
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Microchip
Product Type
Precision Voltage Reference
Package Type
SOT-23
Reference Voltage
2.5V
Reference Type
Precision
Initial Accuracy
±0.5 %
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
Mount Type
Surface
Topology
Shunt
Output Current
15mA
Maximum Input Voltage
15V
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
0.9mm
Length
2.92mm
Standards/Approvals
No
Series
LM4040
Automotive Standard
No
Minimum Input Voltage
2.5V
Output Type
Fixed
Zemlja podrijetla
United States
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
Proizvođač
Microchip
Product Type
Precision Voltage Reference
Package Type
SOT-23
Reference Voltage
2.5V
Reference Type
Precision
Initial Accuracy
±0.5 %
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
Mount Type
Surface
Topology
Shunt
Output Current
15mA
Maximum Input Voltage
15V
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
0.9mm
Length
2.92mm
Standards/Approvals
Series
LM4040
Automotive Standard
Minimum Input Voltage
2.5V