Microchip 1200 V 20 A Schottky Barrier Schottky TO-247 MSC020SDA120B
RS kataloški broj:: 241-2088robna marka: MicrochipProizvođački broj:: MSC020SDA120B
Proizvođač
Microchip
Mount Type
Through Hole
Product Type
Schottky Barrier
Package Type
TO-247
Maximum Continuous Forward Current If
20A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
1200V
Series
MSC0
Rectifier Type
Schottky
Maximum Forward Voltage Vf
1.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
75A
Maximum Operating Temperature
175°C
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Odaberite vrstu pakiranja
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
Proizvođač
Microchip
Mount Type
Through Hole
Product Type
Schottky Barrier
Package Type
TO-247
20A
1200V
Series
MSC0
Rectifier Type
Schottky
Maximum Forward Voltage Vf
1.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
75A
Maximum Operating Temperature
175°C