PIC18F2520
Package Type
QFN
Mount Type
Surface
Pin Count
28
Device Core
PIC
Data Bus Width
8bit
Interface Type
SPI
Program Memory Size
32kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
RAM Size
1.54kB
Maximum Supply Voltage
5.5V
Maximum Power Dissipation Pd
1W
Number of Programmable I/Os
33
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
0.95mm
Length
6mm
Standards/Approvals
No
Minimum Supply Voltage
1.8V
Instruction Set Architecture
RISC
Automotive Standard
No
ADCs
10 x 10 Bit
Program Memory Type
FLASH
Detalji o proizvodu
PIC18F2420/2520/4420/4520 8-Bit Microcontrollers
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Standard
1
Standard
1
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
MicrochipProduct Type
Microcontroller
Series
PIC18F2520
Package Type
QFN
Mount Type
Surface
Pin Count
28
Device Core
PIC
Data Bus Width
8bit
Interface Type
SPI
Program Memory Size
32kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
RAM Size
1.54kB
Maximum Supply Voltage
5.5V
Maximum Power Dissipation Pd
1W
Number of Programmable I/Os
33
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
0.95mm
Length
6mm
Standards/Approvals
Minimum Supply Voltage
1.8V