Panasonic 100 μF Capacitor 200 V dc, Radial, Through Hole - ECA2DM101 Radial Lead
RS kataloški broj:: 867-6712robna marka: PanasonicProizvođački broj:: ECA2DM101
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
1.2mA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
M Series
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
1.2mA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%