Panasonic 10 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEAGA1E100 Radial Lead
RS kataloški broj:: 103-5609robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEAGA1E100
brand-logo
Panasonic
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
7mm
Polarity
Polar
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
GA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
GA Series
Panasonic GA Series Type A electrolytic capacitors feature excellent endurance.
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Možda će vas zanimati
RS PRO 10 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Možda će vas zanimati
Panasonic
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
7mm
Polarity
Polar
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
GA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
GA Series