Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT0J101AR 2000
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
6.3μA
Equivalent Series Resistance ESR
850mΩ
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Detalji o proizvodu
FT High Temperature Reflow Series
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Capacitance
100μF
Product Type
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
6.3μA
850mΩ
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%