Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1H470P
RS kataloški broj:: 727-0815robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEEHD1H470P
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
Leakage Current
3μA
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
Leakage Current
3μA
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
HD Series