Panasonic 2700 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC0J272S Radial Lead
RS kataloški broj:: 315-0265robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFC0J272S
Capacitance
2700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
43mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 1800μF - 15000μF
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
Capacitance
2700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
43mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 1800μF - 15000μF