Panasonic 470 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFC1A471 Radial Lead
Capacitance
470μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
117mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 330μF - 680μF
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
Capacitance
470μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
117mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 330μF - 680μF