Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFC1H101 Radial Lead
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
162mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FC Series 1uF - 100uF
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
162mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FC Series 1uF - 100uF