Panasonic 470 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1H471L Radial Lead
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Lead Pitch
5mm
Equivalent Series Resistance ESR
60mΩ
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 330μF - 680μF
Odaberite vrstu pakiranja
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Lead Pitch
5mm
60mΩ
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 330μF - 680μF