Panasonic 120 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J121 Radial Lead
RS kataloški broj:: 570-938robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFC1J121
Capacitance
120μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
194mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 120μF - 270μF
Odaberite vrstu pakiranja
Capacitance
120μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
194mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 120μF - 270μF