Panasonic 1200 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1V122 Radial Lead
RS kataloški broj:: 315-0760robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFC1V122
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
29mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 820μF - 1500μF
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
29mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FC Series 820μF - 1500μF