Panasonic 68 μF Capacitor 35 V dc, Through Hole - EEUFC1V680 Radial Lead
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Series
FC
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.12%
količinajedinična cijenaPo vrećica
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Series
FC
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.12%