Panasonic 4700 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFK1C472S Radial Lead
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Series
FK Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
752μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FK Series 6.3 V to 16 V
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Series
FK Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
752μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FK Series 6.3 V to 16 V