Panasonic 1000 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM1H102B Radial Lead
RS kataloški broj:: 240-3844robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFM1H102B
Capacitance
1000μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
7000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Capacitance
1000μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
7000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Dissipation Factor
8%