Panasonic 470 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR0J471 Radial Lead
RS kataloški broj:: 865-0675robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFR0J471
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
5000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
5000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V