Panasonic 6800 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR0J682L Radial Lead
RS kataloški broj:: 708-3516robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFR0J682L
Capacitance
6800μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
428.4μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V
Capacitance
6800μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
428.4μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V