Panasonic 2200 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C222 Radial Lead
RS kataloški broj:: 108-4633robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFR1C222
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
352μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
352μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V