Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Through Hole - EEUFR1C681L Radial Lead
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
108.8μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
108.8μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 6.3 V to 25 V