Panasonic 1000 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1V102B Radial Lead
brand-logo
Prikaži sve u Kondenzatori-aluminijski
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Panasonic
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Polarity
Polar
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Lead Pitch
5mm
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
1μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.12%
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Proizvođač
Panasonic
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Polarity
Polar
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Lead Pitch
5mm
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
1μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.12%