Panasonic 560 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1V561 Radial Lead
RS kataloški broj:: 108-4776robna marka: PanasonicProizvođački broj:: EEUFR1V561
Capacitance
560μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
196μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 35 V to 63 V
Capacitance
560μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
196μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
FR Series 35 V to 63 V