Panasonic ERA 120 Ω, 0805 Thin Film Surface Mount Resistor ±0.1 % 0.125 W - ERA6AEB121V
brand-logo
Prikaži sve u Surface Mount Resistors
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Panasonic
Resistance
120Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Technology
Thin Film
Package/Case
0805
Packaging
Punched Carrier Tape
Tolerance
±0.1 %
Voltage
100V
Power Rating
0.125W
Temperature Coefficient
-25 ppm/°C, +25 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERA
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Height
0.5mm
Termination Style
Surface Mount
Length
2mm
Standards/Approvals
IEC 60115-6, JEITA RC-2133C, JIS C 5201-8, RoHS
Width
1.25mm
Detalji o proizvodu
Panasonic ERA Series Size 0805 0.125W 0.1% 25ppm Metal Film Chip Resistors, 47Ω → 976Ω
ERA 6A metal film resistors from Panasonic offer stability in high humidity and high temperature environments, while remaining highly accurate. This series of 0805 chip resistors offers a high performance solution.
Standards
IEC 60115-8, JIS C 5201-8, EIAJ RC-2133B
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Proizvođač
Panasonic
Resistance
120Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Technology
Thin Film
Package/Case
0805
Packaging
Punched Carrier Tape
Tolerance
±0.1 %
Voltage
100V
Power Rating
0.125W
Temperature Coefficient
-25 ppm/°C, +25 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERA
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Height
0.5mm
Termination Style
Surface Mount
Length
2mm
Standards/Approvals
Width
1.25mm
Detalji o proizvodu