Pepperl + Fuchs NBB20-U1-A2 Block Proximity Sensor, M20 x 1.5 PNP 30V 20 mm 30 V dc 200mA
brand-logo
Prikaži sve u Proximity Sensors
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Pepperl + Fuchs
Thread Size
M20 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
118mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
M20 Gland
Mount Type
Flush
Width
40mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Polyamide
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
IEC 60947-5-2:2007, EN 60947-5-2:2007, cULus
Depth
40mm
Maximum Switching Frequency
150Hz
Shielding
Unshielded
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Zemlja podrijetla
Vietnam
Detalji o proizvodu
Varikont DC Switch
Block and Limit Switch Style
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Proizvođač
Pepperl + Fuchs
Thread Size
M20 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
118mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
M20 Gland
Mount Type
Flush
Width
40mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Polyamide
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
Depth
40mm
Maximum Switching Frequency
150Hz
Shielding
Unshielded
Switching Current
200mA