Power Integrations 300 V 10 A Diode Silicon 3-Pin D2PAK LQA20B300C
RS kataloški broj:: 222-6795robna marka: Power IntegrationsProizvođački broj:: LQA20B300C
Proizvođač
Power Integrations
Product Type
Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-263AB
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Pin Count
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Length
10.26mm
Height
4.7mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Odaberite vrstu pakiranja
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
količinajedinična cijenaPo pakiranje
Proizvođač
Power Integrations
Product Type
Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-263AB
10A
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Pin Count
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Length
10.26mm
Height
4.7mm