Renesas Electronics HIP2101EIBZ MOSFET Gate Driver, 3 A 8-Pin 100 V, SOIC
RS kataloški broj:: 264-0588robna marka: Renesas ElectronicsProizvođački broj:: HIP2101EIBZ
brand-logo
Prikaži sve u Gate Drivers
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Product Type
Gate Driver Module
Output Current
3A
Pin Count
8
Fall Time
10ns
Package Type
SOIC
Driver Type
MOSFET
Rise Time
10ns
Minimum Supply Voltage
100V
Maximum Supply Voltage
100V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Width
3.98 mm
Height
1.7mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
HIP2101
Automotive Standard
No
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Prikaži sve u Gate Drivers
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Product Type
Gate Driver Module
Output Current
3A
Pin Count
8
Fall Time
Package Type
SOIC
Driver Type
MOSFET
Rise Time
Minimum Supply Voltage
100V
Maximum Supply Voltage
100V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Width
3.98 mm
Height
1.7mm