Renesas Electronics R7FS7G27H3A01CFC#AA0, 32 bit ARM Cortex M4, Renesas Synergy S7 Microcontroller, 240 MHz, 4MB FLASH,
RS kataloški broj:: 192-8164robna marka: Renesas ElectronicsProizvođački broj:: R7FS7G27H3A01CFC#AA0
brand-logo
Prikaži sve u Microcontrollers
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Product Type
Microcontroller
Series
Renesas Synergy S7
Package Type
LQFP
Mount Type
Surface
Pin Count
176
Device Core
ARM Cortex M4
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
4MB
Maximum Clock Frequency
240MHz
RAM Size
640kB
Maximum Supply Voltage
3.6V
DACs
2 x 12 Bit
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
6
Maximum Operating Temperature
105°C
Height
1.4mm
Length
24.1mm
Standards/Approvals
No
Minimum Supply Voltage
2.7V
Instruction Set Architecture
DSP
Automotive Standard
No
ADCs
21 x 12 Bit
Program Memory Type
FLASH
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Prikaži sve u Microcontrollers
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Product Type
Microcontroller
Series
Renesas Synergy S7
Package Type
LQFP
Mount Type
Surface
Pin Count
176
Device Core
ARM Cortex M4
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
4MB
Maximum Clock Frequency
240MHz
RAM Size
640kB
Maximum Supply Voltage
3.6V
DACs
2 x 12 Bit
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
6
Maximum Operating Temperature
105°C
Height
1.4mm
Length
24.1mm
Standards/Approvals
Minimum Supply Voltage
2.7V