Renesas Electronics X9C102SIZ Digital Potentiometer 32-Position 1 kΩ Linear 8-Pin PDIP
RS kataloški broj:: 196-9013robna marka: Renesas ElectronicsProizvođački broj:: X9C102SIZ
brand-logo
Prikaži sve u Digital Potentiometers
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
1kΩ
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Mount Type
Through Hole
Interface Type
3 Wire
Package Type
PDIP
Pin Count
8
Maximum Supply Voltage
5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
9.5mm
Height
3.3mm
Standards/Approvals
No
Series
X9C10
Automotive Standard
No
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
1kΩ
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Mount Type
Through Hole
Interface Type
3 Wire
Package Type
PDIP
Pin Count
8
Maximum Supply Voltage
5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
9.5mm
Height
3.3mm