ROHM 100 V 10 A Rectifier & Schottky Diode Schottky 3-Pin TO-277A RB088RSM10STL1
RS kataloški broj:: 261-9322robna marka: ROHMProizvođački broj:: RB088RSM10STL1
Proizvođač
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-277A
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
100V
Diode Configuration
Single
Series
RB088RSM10S
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.84V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
220A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
4.35mm
Height
6.65mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
AEC-Q101
Cijena na upit
Each (On a Reel of 4000) (bez PDV-a)
Cijena na upit
Proizvođač
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-277A
10A
100V
Diode Configuration
Single
Series
RB088RSM10S
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.84V
Minimum Operating Temperature
-55°C
220A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
4.35mm
Height
6.65mm