ROHM 150 V 1 A Rectifier & Schottky Diode Schottky 2-Pin PMDE RB168VWM150TR
RS kataloški broj:: 246-3921robna marka: ROHMProizvođački broj:: RB168VWM150TR
Proizvođač
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Through Hole, Surface
Package Type
PMDE
Maximum Continuous Forward Current If
1A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
150V
Diode Configuration
Single
Series
RB
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
2
Maximum Forward Voltage Vf
0.89V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
25A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
1.4mm
Height
2.7mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
AEC-Q101
Odaberite vrstu pakiranja
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Odaberite vrstu pakiranja
Proizvođač
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Through Hole, Surface
Package Type
PMDE
1A
150V
Diode Configuration
Single
Series
RB
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
2
Maximum Forward Voltage Vf
0.89V
Minimum Operating Temperature
-55°C
25A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
1.4mm
Height
2.7mm