Schmersal IFL 15-30L-10TP Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP IFL-M30 30V 15 mm 30 V dc 200 mA
RS kataloški broj:: 470-4330robna marka: SchmersalProizvođački broj:: IFL 15-30L-10TP
brand-logo
Prikaži sve u Proximity Sensors
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Schmersal
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
100mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Brass
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CCC Certificate
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
100Hz
Shielding
Unshielded
Series
IFL-M30
Output Type
PNP
Detalji o proizvodu
Inductive proximity switch, non-flush, PNP
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Proizvođač
Schmersal
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
100mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Brass
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CCC Certificate
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
100Hz