SICK AHS/AHM36 Series Absolute Absolute Encoder 30V, 16384 ppr ppr, CAN Open Signal, Solid Type, 6 mm Shaft
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
16384ppr
Series
AHS/AHM36
Maximum Revolutions
6000rpm
Output Signal Type
CAN Open
Shaft Type
Solid
Shaft Diameter
6mm
Interface Type
CAN Open
Terminal Type
5-Pin M12
IP Rating
IP66, IP67
Maximum Supply Voltage
30V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Overall Height
71.5mm
Overall Width
36mm
Standards/Approvals
CE
Maximum Operating Temperature
85°C
Mount Type
Flange
Zemlja podrijetla
Germany
Proizvođač
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
16384ppr
Series
AHS/AHM36
Maximum Revolutions
6000rpm
Output Signal Type
Shaft Type
Solid
Shaft Diameter
6mm
Interface Type
Terminal Type
5-Pin M12
IP Rating
IP66, IP67
Maximum Supply Voltage
30V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Overall Height
71.5mm
Overall Width
36mm
Standards/Approvals
CE
Maximum Operating Temperature
85°C