SICK IME30-20BPSZC0S Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP IME 30V 20 mm 30 V dc 200mA
RS kataloški broj:: 184-6367robna marka: SICKProizvođački broj:: IME30-20BPSZC0S
Thread Size
M30 x 1.5
Length
71mm
Terminal Type
4-Pin M12 Male Connector
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
CE Certified, cULus Listed
Maximum Switching Frequency
200Hz
Series
IME
Switching Current
200mA
Hungary
Detalji o proizvodu
IME Series Inductive Sensors
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Thread Size
M30 x 1.5
Length
71mm
Terminal Type
4-Pin M12 Male Connector
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
CE Certified, cULus Listed
Maximum Switching Frequency
200Hz
Series
IME
Switching Current
200mA