SICK IQ12-08NPSKW2S Block Proximity Sensor, M3 PNP IQB 30V 8 mm 30 V dc 200mA
RS kataloški broj:: 786-5794robna marka: SICKProizvođački broj:: IQ12-08NPSKW2S
Prikaži sve u Proximity Sensors
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Sick
Thread Size
M3
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
2m
IP Rating
IP67, IP68
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Plastic
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
8mm
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
EN 60529, EN 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
2kHz
Shielding
Shielded
Depth
12mm
Output Type
PNP
Series
IQB
Switching Current
200mA
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu
IQ08, IQ10 & IQ12 Inductive Sensors
The IQ series of inductive proximity sensors provide a high level of mechanic and electronic stability for extra long service life. The maintenance costs are reduced due to the tough VISTAL housing and ASIC technology. These inductive sensors can detect up to 8 mm and provide precise detection and high sensor accuracy enabling fast handling processes. Typical applications for these sensors include electronic and solar, handling and assembly and machine manufacturing.
Možda će vas zanimati
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Možda će vas zanimati
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Sick
Thread Size
M3
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
2m
IP Rating
IP67, IP68
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Plastic
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
8mm
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
EN 60529, EN 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
2kHz
Shielding
Shielded
Depth
12mm
Output Type
PNP
Series
IQB
Switching Current
200mA
Zemlja podrijetla
Malaysia
Detalji o proizvodu