STMicroelectronics SMA6F20AY 1-Element Uni-Directional TVS Diode, 600 W, 2-Pin SMA Flat
RS kataloški broj:: 192-3891robna marka: STMicroelectronicsProizvođački broj:: SMA6F20AY
brand-logo
Prikaži sve u TVS Diodes
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
STMicroelectronics
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
22.2V
Mount Type
Surface Mount
Package Type
SMA Flat
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
20V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
600W
Maximum Peak Pulse Current Ippm
93A
Clamping Voltage VC
42.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
ESD Protection
Yes
Maximum Operating Temperature
175°C
Number of Elements per Chip
1
Length
4.6mm
Height
1.05mm
Maximum Reverse Leakage Current
1μA
Automotive Standard
AEC-Q101
Zemlja podrijetla
Morocco
Kliknite ovdje kako biste saznali više
Prikaži sve u TVS Diodes
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
Cijena na upit
Each (On a Reel of 10000) (bez PDV-a)
Cijena na upit
Proizvođač
STMicroelectronics
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
22.2V
Mount Type
Surface Mount
Package Type
SMA Flat
20V
Pin Count
2
600W
93A
Clamping Voltage VC
42.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
ESD Protection
Yes
Maximum Operating Temperature
175°C
Number of Elements per Chip
1
Length
4.6mm
Height
1.05mm