Vishay VS-GBPC35 Series Bridge Rectifiers
Approvals
UL E54214
Bridge Rectifiers - Vishay Semiconductor
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
| količina | jedinična cijena |
|---|---|
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
VishayProduct Type
Bridge Rectifier
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
800V
Mount Type
Screw
Package Type
GBPC
Number of Phases
1
Pin Count
4
Configuration
Single
Maximum Operating Temperature
150°C
Forward Current If
35A
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
500A
Peak Forward Voltage Vf
1.1V
Height
7.7mm
Length
28.6mm