XP Power Switching Power Supply, ECL10US09-P 9V dc, 1.1A, 10 W, Input 85V ac to 264V ac
RS kataloški broj:: 122-7715robna marka: XP PowerProizvođački broj:: ECL10US09-P
Maximum Output Voltage
9V dc
Power
10W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
1.1A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
18.5mm
Length
49.5mm
Weight
26g
Standards/Approvals
Width
25.4mm
Efficiency
78%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
1.1A
Minimum Input Voltage
85V ac
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
količinajedinična cijena
Maximum Output Voltage
9V dc
Power
10W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
1.1A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
18.5mm
Length
49.5mm
Weight
26g
Standards/Approvals
Width
25.4mm
Efficiency
78%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
1.1A
Minimum Input Voltage
85V ac