XP Power Switching Power Supply, ECL25US09-S 9V dc, 2.8A, 25 W, Input 85V ac to 264V ac
brand-logo
Prikaži sve u Switching Power Supplies
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
XP Power
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
9V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
25W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
2.8A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
28.5mm
Length
96mm
Weight
170g
Standards/Approvals
Width
40mm
Efficiency
80%
Series
ECL
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
2.8A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Zemlja podrijetla
China
Detalji o proizvodu
XP Power - ECL Series of 5-30 W AC-DC Power Supplies
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Informacije o stanju skladišta trenutno nisu dostupne.
količinajedinična cijena
Tehnička dokumentacija
Tehnički podaci
Proizvođač
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
9V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
25W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
2.8A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
28.5mm
Length
96mm
Weight
170g
Standards/Approvals
Width
40mm
Efficiency
80%
Series
ECL
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
2.8A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Zemlja podrijetla
China
Detalji o proizvodu